Atrakcje w Karpaczu

(69)

Muzeum Sportu i Turystyki Muzeum mieści się w centrum w zabytkowej, górskiej chacie o konstrukcji przysłupowej. Na wystawach stałych i czasowych można prześledzić najważniejsze momenty w dz... więcej »

ul. Kopernika 2, Karpacz

Tor saneczkowy KOLOROWA  Rynna saneczkowa - kilka słów... Jazda w letniej rynnie saneczkowej dostarczy niesamowitych wrażeń. Jest to jeden z najdłuższych torów saneczkowych w P... więcej »

ul. Parkowa 10, Karpacz

Zapora na Łomnicy  Krótka historia... Zapora w Karpaczu została wzniesiona na rzece Łomnicy, poniżej ulicy Konstytucji 3-ego Maja. Górskie usposobienie rzeki, kt&oacu... więcej »

Główny Szlak Sudecki, Karpacz

Krucze Skały Kilka ciekawych informacji... Krucze Skały znajdują się na wschód od centrum Karpacza, nad prawym brzegiem Płomnicy. Są one formacją skalną składającą się z gra... więcej »

Płomnica, Karpacz

Park Miniatur w Kowarach W Kowarach, na terenie fabryki dywanów, powstał Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie atrakcji turystycznej, jak... więcej »

ul. Zamkowa 9, Kowary

Ruiny Zamku Chojnik Ruiny Położone są na wzgórzu Chojnik (627 m n.p.m.), nad dzielnicą Jeleniej Góry - Sobieszowem. Zamek Chojnik wybudowany został w XIV w. przez księcia z linii Pia... więcej »

Jelenia Góra - Sobieszów

Kaplica Św. Anny w Sosnówce Kaplica Świętej Anny w Sosnówce położona jest na zachodnim, porośniętym lasem, zboczu Grabowca (784 m n.p.m.). Kaplica została pobudowana w miej... więcej »

Pałace Karkonoszy Okolice Jeleniej Góry, zwanej Perłą Karkonoszy, są pełne okazałych pałaców i średniowiecznych zamków, a ich mnogość i piękno jest porównywane do zamk&... więcej »

Karczma SądowaHistoria...Od wieków wiele wędrujących pielgrzymów z Kotliny Jeleniogórskiej na Śnieżkę i w stronę Czech podróżowało korzystając z działającego już od czasów średniowiecza szlaku, któ... więcej »

ul. Konstytucji 3 Maja, Karpacz

Lipa Sądowa Lipa Sądowa położona naprzeciwko obecnej Ośrodka Wczasowego Bachus. Jej nazwa wzięła się stad, iż przed wiekami sądzono przed nią przestępców naruszających prawo osady. Dzisiaj... więcej »

Całoroczny Park Linowy TARZAN Park jest największym tego typu obiektem w Karkonoszach. Funkcjonuje od 2009 roku i już na stałe wpisał się w panoramę najciekawszych miejsc Karpacza i okolic. Park L... więcej »

ul. Gimnazjalna 2, Karpacz

Aquapark Sandra Wodny odpoczynek w Sandra SPA... Harmonia, odprężenie, witalność – SPA to szum wody, zapach olejków, ciepło sauny, masaż, relaks – tutaj możesz zapomnieć o prob... więcej »

ul. Obrońców Pokoju 3, Karpacz

Skwer Śladów ZdobywcówKrótka historia tego miejsca...W centrum Karpacza, przy Urzędzie Miejskim znajduje się atrakcja turystyczna, którą jest Skwer Zdobywców. Idea oraz wyk... więcej »

ul. Konstytucji 3 Maja 54, Karpacz

Park Bajek Kilka informacji... Park Bajek to przedsięwzięcie braci Stanek z Karpacza. Jest pomysłem na miłe spędzenie czasu na świeżym powietrzu dla rodzin z dziećmi. Atrakcja została otwarta w 2... więcej »

ul. Wilcza 2, Karpacz

Park Wodny Tropikana Godziny otwarcia: Basen Wewnętrzny czynny w godzinach: 8:00-21:00. Cennik: Osoby zameldowane w hotelu - wstęp nieodpłatny. Cennik dla Gości z zewnątrz: W TERMINACH: 2... więcej »

ul. Karkonoska 14, Karpacz

Dom Morgensterna w Karpaczu Historia: Ciekawym miejscem na mapie Karpacza jest dom profesora Carla Ernsta Morgensterna (1847-1928). Ten pochodzący z Monachium artysta – pejzażysta w Karko... więcej »

ul. Marii Skłodowskiej - Curie, Karpacz

Wyciągi narciarskie w Karpaczu Na terenie Karpacza jest dostępnych wiele wyciągów narciarskich, które są dostosowane do każdego turysty, tak aby wszyscy mogli w miarę swoich umiejętn... więcej »

Karpacz Trasy Biegowe W Karpaczu dostępne są trzy trasy biegowe: Trasa przy OW Stokrotka: Trasa ta jest malowniczą i jedną z piękniejszych tras biegowych w Europie. Położona jest na wysok... więcej »

Trasy narciarskie w Karpaczu W Karpaczu znajduje się wiele tras narciarskich, które są chętnie odowiedzane przez Turystów. Te miejsca charakteryzują się różnorodnością. Każdy... więcej »

Wędrówki na rakietach śnieżnych Dlaczego warto użyć rakiet śnieżnych? Konieczność przemieszczania się na znaczne odległości po głębokim śniegu spowodowała, że od niepamiętnych czas&oacut... więcej »

Escape Room Karpacz Project Un-Lock Escape Room korzenie swoje ma ze świata wirtualnego. Celem było i jest ucieczka z zamkniętego pomieszczenia po znalezieniu i rozwiązaniu wszystkich zagadek.&nbs... więcej »

ul. Konstytucji 3 Maja 20/1, Karpacz

Lapońska wioska Kalevala Kalevala to projekt prawdziwej lapońskiej wioski, typowej dla  regionu Finlandii. W wiosce czeka na gości wiele typowo skandynawskich atrakcji – między inn... więcej »

ul. Lapońska 1, Borowice

Singletracki w Karkonoszach Pasmo Rowerowe Olbrzymy to trasy położone na terenie trzech gmin: Jelenia Góra, Piechowice i Podgórzyn. Pasmo to ścieżki MTB, czyli przeznaczone dla... więcej »

Śnieżka - królowa Karkonoszy Śnieżka - najwyższy szczyt (1602 m n.p.m.) Karkonoszy i zarazem całych Sudetów. Charakterystyczny piramida pokryta rumowiskiem skalnym - gołoborze,... więcej »

Szkoła narciarska Karpacz Szkoła Narciarstwa i Snowboardu Karpacz prowadzi profesjonalne szkolenia na różnych poziomach zaawansowania zarówno indywidualne jak i w grupach. ... więcej »

Turystyczna 6, 58-540 Karpacz

Dream Jump - Karkonosze  Skąd ten szalony pomysł? Gdy zobaczyliśmy skoki Bungee, wielu stwierdziło, że jest to swoiste apogeum osiągnięć ludzkiej kreatywności w tak wąskiej dz... więcej »

ul. T. Kościuszki 142, Kostrzyca k/Karpacza

Młyn Miłości Z tym miejscem wiążę się pewna legenda o miłości.. Córka miejscowego młynarza żywiła bardzo duże uczucia do Ducha Gór, więc kazała ludności wybudować pamiątkowy "Młynek... więcej »

ul. Karkonoska 53, Karpacz

Skarby Ziemi Juna Skarby Ziemi Juna to miejsce idealne dla prawdziwych miłośników minerałów. Firma ta powstała w 1989 roku, jednak po drodze musiała zmierzyć się z kilkoma niedogodno... więcej »

ul. Obrońców Pokoju 4B, Karpacz

Karkonosze Karkonosze - pasmo górskie o długości ok. 70 km i szerokości 8-20 km, rozciągające się w zachodniej części Sudetów. Głównym grzbietem Karkonoszy, o położe... więcej »

Karkonoski Park Narodowy Kilka ogólnych informacji: Karkonoski Park Narodowy, utworzony 16 stycznia 1959 roku, jest jednym z najstarszych polskich parków narodowych. Obecna powie... więcej »

Szlaki turystyczne Karkonoszy Oznakowanie szlaków... Należy pamiętać, że kolor szlaku nie oznacza jego stopnia trudności. Nieprawdą też jest, że w danym regionie dany kolor szlaku wytycza... więcej »

Ścieżki dydaktyczne Karkonoskiego Parku Narodowego Przyrodnicze ścieżki dydaktyczne wytyczone na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego pokrywają się z przebiegiem znakowanych szlaków turys... więcej »

Schronisko Samotnia Schronisko Samotnia, malowniczo stojące w Karkonoszach, w Kotle Małego Stawu nad tymże stawem, jest jednym z najstarszych schronisk w Polsce. Pierwsze wzmianki o „do... więcej »

Schronisko Strzecha Akademicka Schronisko PTTK Strzecha Akademicka położone na zachodniej stronie polany - Złotówki na wysokości 1258 m. Drugie co do wielkości obok schroniska Pod Łabskim S... więcej »

Schronisko Dom Śląski Schronisko to jest jednym z najpiękniej położonych schronisk w Karkonoszach.  Znajduje się u podnóża Śnieżki, na Równi Pod Śnieżką, na wysok... więcej »

ul. Na Śnieżkę, Karpacz Górny

Schronisko na Przełęczy Okraj Schronisko PTTK Na Przełęczy Okraj znajduje się na wysokości 1046m n.p.m. Tworzą go dwa budynki. Pierwszy murowany służy jako część restauracyjna oraz recepcja,... więcej »

Jelenia Góra Jelenia Góra to 900-letnie miasto leżące w kotlinne jeleniogórskiej w sercu Karkonoszy. Ludzie kultury chętnie przyjeżdżają do Jeleniej Góry aby... więcej »

Cieplice Zdrój Cieplice (uzdrowiskowa dzielnica Jeleniej Góry) to najstarszy kurort w Polsce. Bijące tu od wieków źródła, jedyne w Polsce o temperaturze docho... więcej »

Szklarska Poręba Szklarska Poręba - malowniczo położona w dolinie rzeki Kamiennej, pomiędzy Górami Izerskimi a Karkonoszami, jest największym ośrodkiem turystycznym w polskich Karkonos... więcej »

Kowary Kowary  to pięknie położony zakątek Polski, ukryty między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi na wysokości 420-1266 m n.p.m.. Specyficzny mikroklimat przyjazny regeneracji sił witalnyc... więcej »

Borowice Borowice, jak wiele miejscowości w okolicy, założył wygnaniec z Czech (szwajcarski cieśla - Meertin Marksteiner) – w XVII w. trwała tam kontrreformacja i protestanci byli prześladow... więcej »

Podgórzyn Podgórzyn to wieś, a zarazem siedziba gminy, położona na wysokości 350 - 480 m n.p.m., nad strumieniem Podgórna. Najwcześniejsze informacje o miejscowości... więcej »

Przesieka Przesieka to turystyczna, podgórska miejscowość leżąca w niewielkiej odległości od Karpacza i Jeleniej Góry. Wieś leży na wysokościach 480-650 metrów n.p.m... więcej »

Sosnówka Sosnówka jest jedną z wsi w podgórskiej gminie Podgórzyn leżącą pomiędzy Karpaczem a Piechowicami. Sosnówka to wieś o rozczłonkowane... więcej »

Zachełmie Zachełmie to niewielka wieś leżąca w karkonoskiej gminie Podgórzyn na wysokości około 500 metrów n.p.m. Zachełmie zostało założone po wojnie 30-letniej w XVI... więcej »

Świeradów-Zdrój Świeradów-Zdrój to malowniczo położone (450 - 650 m. n.p.m.) uzdrowisko w sercu Gór Izerskich. Wyjątkowy, uzdrawiający mikroklimat, bogactwo... więcej »

Chata Walońska Waloni, pochodzący z Belgii i północnej Francji poszukiwacze cennych minerałów, rozpoczęli swe górnicze prace w Karkonoszach już w średniowieczu. To właśnie z K... więcej »

ul. Kołłątaja 12, Szklarska Poręba

Dzieje Karpacza Pierwsze informacje o Karpaczu pojawiły się w Księgach Walońskich z XIV w. Pierwsi mieszkańcy przybyli z powodu kruszców jakie można było tu spotkać: złota, rudy żelaza... więcej »

Małe miasteczka, dziki zachód, kraina Świętego Mikołaja, podwodny świat, makieta bitwy powietrznej oraz wiele innych. Do dyspozycji odwiedzających są również: stanowiska sterowa... więcej »

ul. Karkonoska 32, 58-540 Karpacz

Mała Japonia to miejsce jedyne w swoim rodzaju. To nie tylko przepiękny ogród japoński, ale także kawałek prawdziwej Japonii. Został skomponowany zgodnie z japońską sztuką zakładania ogrod&o... więcej »

Brzozowe Wzgórze 8b, Przesieka

WILD JUMP to miejsce wypełnione trampolinami o różnym kształcie i wielkości, przeznaczonych do skakania, tworzenia ewolucji, trików i salt. Konstrukcja o powierzchni 620m2 składająca... więcej »

Sobieskiego 23, Jelenia Góra
Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00