Schronisko Strzecha Akademicka - Jak tam dotrzeć? Jakim szlakiem się poruszać? Ile trwa podróż? Noclegi, dojazd, oferta.

Schronisko Strzecha Akademicka

Schronisko PTTK Strzecha Akademicka położone na zachodniej stronie polany - Złotówki na wysokości 1258 m. Drugie co do wielkości obok schroniska Pod Łabskim Szczytem i najstarsze schronisko w Karkonoszach. Już w I połowie XVII wieku przy szlaku wiodącym z Karpacza na Śnieżkę istniała buda pasterska służąca górskim wędrowcom. W 1886r. powstało pierwsze schronisko turystyczne, które w 1906 roku spłonęło.

Obecne schronisko powstało 1907r. i było wielokrotnie modernizowane i przebudowywane. Po wojnie schronisko przejęte zostało przez organizację studencką BRATNIA POMOC i z tego okresu pochodzi dzisiejsza nazwa Strzechy Akademickiej. W latach 1950-56 był tu dom wczasowy FWP. Od 1957 roku Schronisko Strzecha Akademicka jest własnością Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Ważne dla funkcjonowanie schroniska zimą było postawienie w latach 70-tych wyciągu orczykowego na Hali Złotówka. Przy schronisku początek szlaku żółtego do Karpacza > Biały Jar (1h). Poniżej znajduje się kolejne, karkonoskie schronisko - Samotnia.

Nocleg w schronisku:

  • Schronisko oferuje noclegi w Karkonoszach na wysokości 1258m - w budynku znajduje się 140 miejsc noclegowych. Prócz tego jest tam bufet i dwie sale konsumpcyjne. Przy schronisku działa szkółka narciarska.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.karpacz.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0