Lapońska wioska Kalevala - Jak dotrzeć na miejsce? Kiedy można zwiedzać? Krótki opis miejsca.

Lapońska wioska Kalevala

Kalevala to projekt prawdziwej lapońskiej wioski, typowej dla  regionu Finlandii. W wiosce czeka na gości wiele typowo skandynawskich atrakcji – między innymi namiot Wikingów z wyposażeniem, fińskie sauny, namioty lavvu, beczki kąpielowe oraz chaty z grillami. Odwiedzić można również Dom Muminka oraz prawdziwe renifery.

Ciekawostka!

  • Co ciekawe, Domek Muminka będzie można także wynająć, a wykonał go własnoręcznie Matti Kivijarvi z Finlandii.
  • Wybór Borowic oraz Karkonoszy na siedzibę lapońskiej wioski nie jest przypadkowy - znajdująca się tutaj przyroda w wielu elementach przypomina tą spotykaną w Skandynawii.
  • Wszystkie elementy konstrukcyjne są robione w Finlandii, z fińskiego drewna, a przy budowie zatrudniono pracowników z Finlandii. Niebywałą atrakcję stanowią również wiszące namioty
  • W Kalevali część namiotów będzie z północnej Norwegii, część z Polski, ale wykonanych przez Michała Siedleckiego, który pracował jak twórca namiotów do serialu BBC Wikingowie.

Nowoczesne atrakcje:

  • Nie lada gratką będą pokazy zorzy polarnej, realizowane w technologii okularów VR. Filmy nagrane kamerą 360 stopni będzie można oglądać siedząc na dworze, na leżaku z kocem i dobrą czekoladą w kubku oraz skandynawską muzyką w słuchawkach.
  • Projekt zdobył akceptację rządu Finlandii. Nic dziwnego, skoro wizyta w wiosce przybliża gościom historię, kulturę oraz obyczaje fińskie.
  • W znajdującym się w Kalevali sklepie będzie można nabyć produkty z Finlandii, m.in. słynne Finnish Baby Boxy, czyli wyprawki dla dzieci w formie pudełka.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.karpacz.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0