Zamek Chojnik

Zamek Chojnik w Sobieszowie - jak dojechać, parkingi, jaki szlak wybrać?

Ruiny Zamku Chojnik

Ruiny Położone są na wzgórzu Chojnik (627 m n.p.m.), nad dzielnicą Jeleniej Góry - Sobieszowem. Zamek Chojnik wybudowany został w XIV w. przez księcia z linii Piastów świdnicko-jaworskich, Bolka II, jako jeden z elementów systemu fortyfikacji granic księstwa. Kolejnymi właścicielami budowli był ród Schaffgotschów, który dokonał rozbudowy obiektu w duchu renesansu. Od czasu wielkiego pożaru w roku 1675, kiedy ród przeniósł się do pałacu w Sobieszowie, zamek pozostaje trwałą ruiną, udostępnioną obecnie do zwiedzania.

Zamek jest czynny:

  • Miesiące: I, II, III, XI, XII: w godz. 10.00 - 16.00, ostatnie wejście 15.30.
  • Miesiące: IV, V, IX, X - 10.00 - 17.00, ostatnie wejście 16.30.
  • Miesiące: VI, VII, VIII - 10.00 - 18.00, ostatnie wejście 17.30.

Przypominamy, że opłata za zwiedzanie Zamku Chojnik jest niezależna od opłaty wstępu na teren Karkonoskiego Parku Narodowego. Turyści odwiedzający tę atrakcję są zobowiązani uiścić dwie opłaty: jedną na rzecz Karkonoskiego Parku Narodowego, drugą - na rzecz PTTK zarządzającego Zamkiem Chojnik.

Dodatkowe informacje:

  • Odwiedzający zamek mogą posłuchać legend m.in. o Kunegundzie, postrzelać z kuszy, zobaczyć pręgierz i wejść na wieżę, skąd widać panoramę Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej. W zamku można również kupić pamiątki, zjeść i przenocować.
  • UWAGA! Zamek znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, w związku z tym przy wycieczce należy także uiścić opłatę za wejście na teren KPN

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.karpacz.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0