3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc

29 CZE 2019 wstecz

Kiedy? - 29 czerwca 2019 r. (sobota)
Start: godz. 9.00 przy hali widowiskowo - sportowej, ul. Konstytucji 3 Maja 48 a
Impreza ma na celu popularyzację biegów górskich, turystyki aktywnej, promocję Karpacza i Karkonoszy. Intencją jest poza zawodami sportowymi dla ultra maratończyków zaangażować w bieg rodziny i przyjaciół.

KONKURENCJE:

INDYWIDUALNE

MINI (17 km): centrum Karpacza– czarny szlak przez Sowią Dolinę – Sowia Przełęcz – Czarna Kopa – Śnieżka – Dom Śląski – Kopa – Śląska Droga – Centrum Karpacza.
Limit uczestników: 160 osób. Limit czasu na tym dystansie to 10 godzin.

ŚREDNI (33 km): dystans mini + centrum Karpacza – szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki – Dom Śląski – Śnieżka – Dom Śląski – Kopa – Śląska Droga – Centrum Karpacza.
Limit uczestników: 300 osób. Limit czasu na tym dystansie to 7 godzin.

ULTRA (57 km): dystans mini + średni + centrum Karpacza – szlak żółty (dawny tor saneczkowy) – Strzecha Akademicka – Dom Śląski – Śnieżka – Dom Śląski – Kopa – Śląska Droga – Centrum Karpacza.
Limit uczestników: 350 osób. Limit czasu na tym dystansie to 10 godzin.

SZTAFETA
Udział w sztafecie polega na wystawieniu 3-osobowego zespołu, w którym musi znajdować się minimum 1 kobieta. Zadaniem zespołu jest pokonanie dystansu ULTRA, składającego się z 3 pętli etapów). Każdy z zawodników pokonuje tylko 1 pętlę w kolejności jak podczas biegu indywidualnego, ale to zespół decyduje o obsadzie zawodników na poszczególnych pętlach. Limit na pokonanie każdej pętli to 3 godziny. Zmiana zawodników następuje w strefie START/META. Limit uczestników – 150 osób (50 zespołów).

RODZINA
Udział polega na wystawieniu zespołu rodzinnego i jednokrotnym zdobyciu szczytu Śnieżki oraz powrót do centrum. Konkurencja odbywa się na dystansie MINI. Limit czasu to 10 godzin. Limit uczestników – 40 osób.
Możliwe konfiguracje zgłaszania zespołu:

  • 1 dorosły + 1 dziecko

  • 1 dorosły + 2 dzieci

  • 2 dorosłych +1 dziecko

  • 2 dorosłych + 2 dzieci

Suma przewyższeń ponad 3000 m
Impreza odbywać się będzie z zachowaniem warunków bezpieczeństwa turystów i uczestników oraz z poszanowaniem przyrody. Trasa w Karkonoskim Parku Narodowym przebiega po oznakowanych szlakach turystycznych.

Na trasie przewidziane są punkty:

  • kontrolne, z pomiarem czasu: Sowia Przełęcz, Śnieżka, Dom Śląski, Kopa, Schronisko nad Łomniczką, Strzecha Akademicka.
  • żywieniowy: Schronisko Dom Śląski.

Informacje na podstawie strony miasta: www.karpacz.pl. Kalendarz Imprez może ulec zmianie. Za zmiany redakcja www.karpacz.com.pl nie ponosi odpowiedzialności.

ul. Konstytucji 3 Maja 48 a

wstecz