Archiwum - 600 lat historii Karpacza - Siódmy Przystanek Historia

01 STY 1970 wstecz

W sobotę, 8 września 2018 r. zapraszamy na siódmą wycieczkę z cyklu "600 lat historii Karpacza - Przystanek Historia".

Tym razem tematem przewodnim wycieczki będzie LETNIA KORONA KARPACZA - letnie wejście na wierzchołki gór leżących na obszarze administracyjnym miasta.

Koronę Karpacza stanowią góry, które leżą w granicach administracyjnych miasta i nie znajdują się w granicach Karkonoskiego Parku Narodowego. Jest to jedenaście gór z których najniższą jest Księża Góra 628 m n.p.m., a najwyższą Suszyca 1061m n.p.m. Pozostałe stanowią: Garb 701m  n.p.m., Pohulanka 712 m n.p.m., Karpatka 726 m n.p.m., Sosnowiec 727 m n.p.m., Husycka Góra 770 m n.p.m., Saneczkowa 789 m n.p.m., Izbica 856  m n.p.m., Buława 877  m n.p.m., Czarna Góra 945 m n.p.m...

UWAGA!
Zarówno czas spaceru jak i jego dystans różnią się od poprzednich. Spacer będzie trwał od 6 do 9 godzin, odległość do pokonania to 18 do 25 km. W każdym momencie trwania spaceru będzie można z niego zrezygnować. Spacer trudny, często prowadzi bez szlaku, dróg, w wielu wypadkach na przełaj. Prosimy odpowiednio się do niego przygotować.

Miejsce spotkania: przystanek autobusowy WANG, Karpacz Górny godz.9.00.

Na uczestników spotkań czekają niespodzianki. Więcej informacji  udziela organizator drogą mailową: [email protected]

UWAGA: Wspólne przejście po ciekawych miejscach Karpacza nie ma charakteru wycieczki zorganizowanej. Jej uczestnicy idą na własną odpowiedzialność.

Udział w imprezie jest bezpłatny (brak wpisowego), uczestnicy pokrywają indywidualne koszty ubezpieczenia we własnym zakresie.

Informacje na podstawie strony miasta: www.karpacz.pl. Kalendarz Imprez może ulec zmianie. Za zmiany redakcja www.karpacz.com.pl nie ponosi odpowiedzialności.