Atrakcje Turystyczne

Karkonoskie Tajemnice

W podziemiach Karkonoskich Tajemnic, zaaranżowanych przez cenionych artystów odwiedzający mają możliwość poznania najwspanialszych przekazów, które wyrosły z karkonoskiej ziemi, m.in. historii o zasiedlających Karkonosze zielarzach, poszukiwaczach minerałów i bogactw naturalnych. więcej »

ul. Mickiewicza 1a, Karpacz

Miejskie Muzeum Zabawek

Miejskiego Muzeum Zabawek w Karpaczu mieści się w dawnym budynku dworca kolejowego. W muzeum można podziwiać kolekcję zabawek i lalek z całego świata (ponad 2 tys. eksponatów), której podstawę stanowi prywatny zbiór Henryka Tomaszewskiego - twórcy Pantomimy Wrocławskiej. więcej »

ul. Kolejowa 3, Karpacz

Dancingi w Rezydencji Patria

W Rezydencji Patria zlokalizowanej przy ulicy Słowackiego w Karpaczu organizowane są dancingi przy muzyce na żywo. W piątki i soboty oprócz zabawy przy muzyce można również skorzystać z usług restauracji serwującej smaczne dania kuchni regionalnej. więcej »

ul. Słowackiego 1, Karpacz

Karczma Sądowa

Budynek dawnej karczmy sądowej (1602 r.) znajduje się w centrum Karpacza, przy ulicy Konstytucji 3 Maja. W przeszłości pełniła ona funkcję siedziby lokalnych władz, zatrzymywali się w niej również wędrowni pielgrzymi. więcej »

ul. Konstytucji 3 Maja, Karpacz

Całoroczne lodowisko

Całoroczne lodowisko w Karpaczu położone jest obok Białego Jaru. Tafla lodowiska ma powierzchnię 600 metrów kwadratowych. Przy lodowisku udostępniona jest wypożyczalnia łyżew oraz punkt ich ostrzenia. Obok lodowiska funkcjonuje również sala zabaw dla dzieci, gdzie mogą się bezpiecznie bawić. więcej »

ul. Gimnazjalna 2, Karpacz

Kolejka turystyczna Karpacz Ekspres

Kolejka turystyczna to bardzo ciekawa atrakcja dla wszystkich tych, którzy chcą zwiedzić Karpacz, jak i jego okolice. Każdą rozpoczętą przejażdżkę można przerwać i dokończyć później według rozkładu, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą się zatrzymać w pewnych miejscach na dłuższą chwilę. więcej »

ul. Karkonoska 34, Karpacz

Aquapark Sandra

Kompleks SANDRA SPA w Karpaczu zaprasza do swojego aquaparku. W skład kompleksu basenowego wchodzi 7 basenów. Dodatkową atrakcją wodną są zjeżdżalnie. więcej »

ul. Obrońców Pokoju 3, Karpacz

Park Wodny Tropikana

Hotel Gołębiewski w Karpaczu zaprasza do parku wodnego Tropikana. Aquapark jest czynny codziennie. Do dyspozycji baseny, zjeżdżalnie, jacuzzi, sauny, grota solna, grota lodowa, tężnia solankowa, siłownia. więcej »

ul. Karkonoska 14, Karpacz

Interaktywna wystawa z klocków LEGO

Interaktywna wystawa z klocków LEGO w Karpaczu to autorskie pomysły - zaskakujące realizacje. Po obejrzeniu wystawy można pobawić się klockami lego. więcej »

ul. Konstytucji 3 Maja 24, Karpacz

Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO

Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO w Karpaczu to największa ekspozycja klocków Lego w mieście - ekspozycja ulokowana jest na dwóch kondygnacjach - 9 sal tematycznych. więcej »

ul. Mickiewicza 11, Karpacz

Skarbiec Ducha Gór - Galeria Produktu Lokalnego

Skarbiec Ducha Gór to miejsce, w którym lokalni artyści, rzemieślnicy i producenci żywności z obszaru Partnerstwa Ducha Gór prezentują swoje wyroby. więcej »

ul. Konstytucji 3 Maja 25, Karpacz

Dom Morgensterna

Dom profesora Carla Ernsta Morgensterna - pejzażysta uwieczniał na swoich licznych pracach Niepowtarzalne górskie widoki w różnych porach dnia i roku oraz bajkowy Karpacz. więcej »

ul. Marii Skłodowskiej - Curie, Karpacz

Skarby Ziemi Juna

Skarby Ziemi JUNA to wystawa zlokalizowana w podziemiach Restauracji Dwór Liczyrzepy w Karpaczu. Znajduje się tam bogaty zbiór minerałów i kamieni szlachetnych. więcej »

ul. Obrońców Pokoju 4 b, Karpacz

Golf Range Club

W Karpaczu nie ma co prawda typowego pola golfowego, ale jest tzw. strzelnica - Golf Range Club Karpacz. To dobre miejsce do rozpoczęcia przygody z golfem - strzały na odległość i bicie rekordów odległości, strzały do celu. więcej »

ul. Szkolna 5a, Karpacz

Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach

Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach to atrakcja dla każdego. Dzieci mogą brać udział w warsztatach, a dorośli podziwiać proces wytwarzania szkła kryształowego i kupić gotowe wyroby. więcej »

ul. Żymierskiego 73, Piechowice

Western City w Ściegnach k/Karpacza

Chcesz poczuć się jak na "Dzikim Zachodzie"? Odwiedź Western City w Sciegnach koło Karpacza. Na odwiedzających czeka wiele atrakcji: napad na bank, strzelanie z łuku, rzucanie dzidą do sylwetki bizona, poszukiwanie złota, saloon i wiele, wiele innych. więcej »

Ściegny k/Karpacza

Sztolnie w Kowarach

Sztolnie w Kowarach to jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych w regionie - tak dla dzieci jak i dla dorosłych. W towarzystwie przewodnika poznasz historię Walonów, a także, historię uranu wydobywanego przez Związek Radziecki w Polsce. więcej »

ul. Podgórze 55, Kowary

Cyrkland w Miłkowie

Cyrkland w Miłkowie koło Karpacza - miasteczko cyrkowe oferuje mnóstwo atrakcji. Pod kopułą cyrku można podziwiać występy międzynarodowej grupy artystów. więcej »

Miłków 26c

Teatr Nasz w Michałowicach

Teatr Nasz tworzy para zawodowych aktorów – Jadwiga I Tadeusz Kutowie. Miejsce to zbudowali zupełnie od podstaw w 1991 roku, od tego czasu powiększając regularnie zakres swoich działań. więcej »

ul. Kolonijna 27, Piechowice-Michałowice

Zamki Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej

Zamki Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej. Miłośnicy historii i warownych budowli nie będą się nudzić. Najbardziej znane zamki: Chojnik, Bolków, Czocha, Wieża rycerska w Siedlęcinie, Zamek Wleń. więcej »

Pałace Karkonoszy

Okolice Karpacza i Jeleniej Góry są pełne okazałych dworów i pałaców. Najbardziej znane: Pałac Wojanów, Mysłakowice, Miłków, Staniszów, Pakoszów, Paulinum, Pałac Schaffgotschów w Cieplicach. więcej »

Escape Room Karpacz Project Un-Lock

Escape Room to ciekawe miejsce dla osób lubiących dreszczyk emocji. Grupa graczy wybiera jeden z przygotowanych pokoi i zostaje w nim zamknięta. By się wydostać należy odnaleźć i rozwiązać wszystkie zagadki. więcej »

ul. Konstytucji 3 Maja 20/1, Karpacz

Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie

Sudecka Zagroda Edukacyjna to centrum edukacji, którego główną misją jest: "Popularyzacja nauk o Ziemi oraz propagowanie wiedzy o regionie Gór i Pogórza Kaczawskiego". więcej »

ul. Dobków 66, 59 - 540 Świerzawa

Papugarnia Karpacz

Papugarnia w Karpaczu - z miłości do papug. To idealne miejsce na spędzenie niezapomnianych chwil z najbliższymi. więcej »

ul. Brzezie Karkonoskie 25I, Miłków

Chata Walońska w Szklarskiej

Chata Walońska to miejsce, w którym kultywuje się wielowiekowe tradycje poszukiwaczy skarbów gór - Walończyków. więcej »

ul. Kołłątaja 12, Szklarska Poręba

Jelenia Góra

Jelenia Góra to 900-letnie miasto leżące w kotlinne jeleniogórskiej w sercu Karkonoszy. więcej »

Cieplice Zdrój

Cieplice (uzdrowiskowa dzielnica Jeleniej Góry) to najstarszy kurort w Polsce. więcej »

Szklarska Poręba

Malowniczo położona miejscowość w dolinie rzeki Kamiennej, pomiędzy Górami Izerskimi a Karkonoszami, jest największym ośrodkiem turystycznym w polskich Karkonoszach. więcej »

Świeradów Zdrój

Świeradów Zdrój to malowniczo położone (450 - 650 m. n.p.m.) uzdrowisko w sercu Gór Izerskich. Wyjątkowy, uzdrawiający mikroklimat, bogactwo tutejszych wód mineralnych, radonowych i pokładów borowiny sprawia, że Świeradów słynie już od kilkuset lat ze swoich uzdrowiskowych możliwości. więcej »