Skarby Ziemi Juna

Informacje

  • ul. Obrońców Pokoju 4 b, Karpacz
  • 75 717 32 87

Skarby Ziemi Juna

Skarby Ziemi Juna to miejsce idealne dla prawidziwych miłośników minerałów. Firma ta powastała w 1989 roku, jednak po drodze musiała zmierzyć się z kilkoma niedogodnościami, jedną z nich był pożar Muzeum Ziemi Juna w 2015 roku. Dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu osób, część kolekcji została odzyskana oraz w lipcu 2015 roku, w Karpaczu powastała nowa wystawa - Skarby Ziemi Juna w Dworze Liczyrzepy. Prezentowane są tam ocalałe eksponaty oraz prywatne okazy kolekcjonerów. 

Godziny otwarcia:

  • Wystawa czynna jest codziennie od 10:00 do 18:00.

Ceny biletów:

  • Wstęp wolny.

Dodatkowo:

  • Prezentowane przez Muzeum okazy minerałów, Dolnośląskich: ametysty, kwarce dymne, fluoryty, chryzoprazy, kryształy górskie i agaty, ale również minerały z tak odległych miejsc jak Pakistan (lapis lazuli), Madagaskar (jaspisy), Maroko (kwarce) czy Kongo (malachity).
  • W tym miejscu prowadzone są również bardzo ciekawe warsztaty z minerałami w podziemiach Restauracji Dwór Liczyrzepy w Karpaczu (Warsztaty odbywają się codziennie między godziną 11.00 a 17.00).

 

Ostatnia aktualizacja – październik 2018. Za zmiany w powyższych danych redakcja portalu www.karpacz.com.pl nie odpowiada.
Źródło zdjęć: skarbyziemi-juna.pl

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 2 977 489, Dziś: 362, Osób online: 12

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem