Lapońska wioska Kalevala

Informacje

  • Lapońska 1, Borowice
  • 791 589 644

W Karkonoszach powstaje osada rodem z Laponii. Kalevala to projekt prawdziwej lapońskiej wioski, typowej dla  regionu Finlandii. W wiosce czeka na gości wiele skandynawskich atrakcji – między innymi w pełni wyposażony namiot Wikingów, beczki kąpielowe, fińskie sauny, namioty lavvu oraz chaty z grillami. Całości dopełnią prawdziwe renifery oraz psy husky.

Odwiedzić można również Dom Muminka, wykonany własnoręcznie przez pochodzącego z Finlandii Mattiego Kivijarvi. Co ciekawe, domek ten będzie można także wynająć.

Wybór Borowic oraz Karkonoszy na siedzibę lapońskiej wioski nie był przypadkowy - znajdująca się tutaj przyroda w wielu elementach przypomina tą spotykaną w Skandynawii. Poza tym niedalekie sąsiedztwo Szwedzkich skał oraz Świątyni Wang rodem z Norwegii wpisuje się w tę koncepcję idealnie.

Wszystkie elementy konstrukcyjne są wykonywane w Finlandii, z prawdziwego fińskiego drewna, a przy budowie zatrudniono pracowników z Finlandii.

Niebywałą atrakcję stanowią również wiszące namioty, z których część przyjedzie z północnej Norwegii, a część z Polski, oraz projekcje zorzy polarnej realizowane w technologii okularów VR, które będzie można oglądać siedząc na dworze, na leżaku z kocem i dobrą czekoladą w kubku.

Projekt zdobył akceptację rządu Finlandii, a wizyta w wiosce pozwoli gościom poznać historię, kulturę oraz obyczaje fińskie.

Otwarcie już 8 grudnia 2017 roku.


Kontakt: 

Michał Makowski
Tel. 791 589 644

ul. Lapońska 1
58-564 Borowice

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 2 449 020, Dziś: 98, Osób online: 10

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem