Atrakcje Karpacz - Na szlaku

Śnieżka »

Śnieżka - najwyższy szczyt Karkonoszy i zarazem całych Sudetów. Na szczycie barokowa kaplica pod wezwaniem św. Wawrzyńca. Obecnie schronisko i obserwatorium zostało udostępnione do zwiedzania, mieści się w budynku w kształcie trzech spodków. Ze szczytu rozległa panorama. więcej »

Kościółek Wang »

Drewniana Świątynia Wang to najbardziej znana atrakcja turystyczna Karpacza. Ciekawostką jest to , że Kościół Wang nie został wybudowany w Karpaczu. Świątynia została wzniesiona w XII stuleciu w norweskiej miejscowości Vang - jej architektura łączy elementy sztuki romańskiej z ludową nordycką. Dzięki staraniom hrabiny Fryderyki von Reden z Bukowca, w połowie XIX wieku świątynia została przeniesiona do Karpacza. Granitowa wieża dzwonnicy została dobudowana już w Karpaczu - ma chronić główny budynek przed silnymi porywami górskiego wiatru. więcej »

 • 58-540 Karpacz, ul. Na Śnieżkę 8
 • 75 76 19 228
 • wang@wang.com.pl

Zapora na Łomnicy »

Zapora na Łomnicy w Karpaczu została wybudowana na początku XX wieku, po ogromnej powodzi jaka spowodowała wylewająca Łomnica kilka lat wcześniej. Zapora zbudowana jest z granitowych bloków. Na jej koronie utworzona jest stumetrowa ścieżka spacerowa - część Głównego Szlaku Sudeckiego. więcej »

 • 58-540 Karpacz, Główny Szlak Sudecki

Krucze Skały »

Krucze Skały to grupa skalna położona w Karpaczu, między Osiedlem Skalnym a Wilczą Porębą. Dziś znajdują się tu doskonałe tereny do uprawiania wspinaczki skałkowej. Z górnej części skał roztacza się widok na Karkonosze i Śnieżkę. więcej »

Zamek Chojnik w Sobieszowie »

Zamek Chojnik w Sobieszowie to jedyny zamek w Karkonoszach. Odwiedzający zamek mogą posłuchać legend m. in. o Kunegundzie, postrzelać z kuszy, zobaczyć pręgierz i wejść na wieżę skąd widać panoramę Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej. więcej »

 • 58-570 Jelenia Góra - Sobieszów
 • 75 755 63 94
 • kontakt@chojnik.pl

Kaplica Św. Anny w Sosnówce »

Kaplica Św. Anny w Sosnówce koło Karpacza położona jest na zboczach Grabowca. Barokowa kaplica pochodzi z XVIII wieku. Bijące w niej źródło, o małym stopniu radoczynności i zmineralizowania, miało być ośrodkiem przedchrześcijańskiego kultu. Podania głoszą, iż siedmiokrotne okrążenie kaplicy z wodą ze źródełka w ustach zapewni szczęście w miłości. więcej »

Karkonosze »

Karkonosze - pasmo górskie o długości ok. 70 km i szerokości 8-20 km, rozciągające się w zachodniej części Sudetów. więcej »

Karkonoski Park Narodowy »

Karkonoski Park Narodowy, utworzony 16 stycznia 1959 roku, jest jednym z najstarszych polskich parków narodowych. więcej »

Szlaki turystyczne Karkonoszy »

Należy pamiętać, że kolor szlaku nie oznacza jego stopnia trudności. więcej »

Turystyka rowerowa w Karkonoskim Parku Narodowym »

Turystyka rowerowa w Karkonoskim Parku Narodowym dopuszczona jest wyłącznie na oznakowanych odcinkach tras. więcej »

Ścieżki dydaktyczne KPN »

W chwili obecnej na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego udostępnionych jest 9 przyrodniczych ścieżek dydaktycznych wyposażonych w stanowiska dydaktyczne. więcej »

Schronisko Samotnia »

Schronisko Samotnia leży na jednym z bardziej uczęszczanych szlaków. Co roku są organizowane konkursy, kursy oraz obozy, można poznać tajniki tai-chi, fotografii cyfrowej lub skorzystać z kursów nauki jazdy na nartach czy wspinaczkowych. więcej »

 • ul. Na Śnieżkę 16, 58-550 Karpacz Górny
 • 75.76 19 376

Schronisko Strzecha Akademicka »

Schronisko Strzecha Akademicka położone jest na terenie Złotówki - polany górskiej, która zimą zamienia się w stok narciarski. więcej »

Schronisko Dom Śląski »

Schronisko Dom Śląski znajduje się na Równi Pod Śnieżką i dysponuje 59 miejscami noclegowymi i około 250 miejscami w trzech salach konsumpcyjnych. więcej »

 • ul. Na Śnieżkę, 58-550 Karpacz Górny
 • 518 600 370

Wizyt: 2 808 076, Dziś: 1 024, Osób online: 23

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem